AK Parti Erzurum adaylarını açıkladı

ERZURUM – AK Parti, Kazım Karabekir Kapalı Spor Salonunda Erzurum’un belediye başkan adaylarını açıkladı.

İspir, Olur ve Uzundere ilçelerini MHP’ye bırakan AK Parti, daha önce Cumhur İttifakı’nın büyükşehir belediye başkan adayının Mehmet Sekmen olduğunu açıklamıştı.

AK Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, adayları yoğun inceleme, araştırma ve istişareler sonucu belirlediklerini söyledi. Yerel yönetimlerde referans haline geldiklerini savunan Küçükoğlu, şöyle devam etti:

“İsimler açıklandıktan sonra rekabet biter yerini kollektif bir çalışma alır. İsmi açıklanan arkadaşlar için koşturmak, ter dökmek, başarısı için çalışmak başlar. Cumhur İttifakının adaylarının başarısı için çalışacağız. Siyasette kırgınlık olmaz. Gelmeyene gideceğiz, küskünü barıştıracağız, sevmeyeni sevdireceğiz. Gönlünde olduklarımızı da ihmal etmeyeceğiz. Hiç kimseyi atlamadan tek tek herkese dokunacağız.”

‘NASIL GELDİĞİNE DEĞİL NASIL GİTTİĞİNE BAKARIZ’

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ise “Küskünler, dargınlar olabilir. Onları kaldırıp Cumhur İttifakının ilke ve prensipleriyle mutlaka buluşturacağız. Yeni bir destan yazmaya hazırlanıyoruz. Algı belediyeciliği yok gerçek belediyecilik uygulanacak” dedi.

Birlik ve beraberlik vurgusu yapan AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala ise “Bizler gelirken nasıl davrandığına değil giderken nasıl davrandığına bakan bir kadroyuz. Makamlar sınırlıdır ama hizmette sınır yoktur. Hep birlikte hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

AK Parti, merkez ilçelerden Aziziye’de mevcut Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ı aday göstermedi. Çat, Pasinler, Şenkaya ve Oltu ilçelerinde de yeni isimler aday gösterildi. Aşkale ve Narman ilçelerinde ise belediye başkanları aday olmamıştı.

AK Parti, Palandöken, Yakutiye, Tortum, Tekman, Pazaryolu, Köprüköy ve Hınıs belediye başkanlarını yeniden aday gösterdi. AK Parti’nin 31 Mart seçimlerinde Erzurum’da gösterdiği belediye başkan adayları şöyle:

Palandöken: Muhammet Sunar

Yakutiye: Mahmut Uçar

Aziziye: Eyüp Tavlaşoğlu

Pasinler: Ünsal Sertoğlu

Narman: Adem Kınalı

Aşkale: Şenol Polat

Tortum: Muammer Yiğider

Pazaryolu: İbrahim Şahin

Şenkaya: Yavuz Bedir

Çat: Seyhun Saydın

Köprüköy: Osman Belli

Horasan: Recep Karataş

Karaçoban: Sedat Gümüş

Karayazı: Savcı Saka

Tekman: Mustafa Ergin

Hınıs: Serdal Şan

Oltu: Adem Çelebi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir