Emre Belözoğlu: Halil Umut Meler kendisini ele verdi!

Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Ankaragücü-Çaykur Rizespor maçı sonrası ilk özel röportajını Futbol Plus Youtube kanalına verdi. Ceren Dalgıç’a konuşan Belözoğlu, “Olayların içinde Faruk Koca’nın yer almasından dolayı gerçekten çok üzüntülüyüm. Kendisini tanıyorum, iyi bir insan olduğunu biliyorum. O da bu olayların içinde yer aldığı çok üzgün. Pek görülmeyen bir ceza aldı. Serbest kalmasından dolayı mutluyum. Dışarıya çıkması benim oyuncularımı da motive edecektir. Herkes hukukun verdiği ve vereceği kararlara saygı duymalı” dedi.

SÜRECİ KÖTÜ YÖNETTİ

Halil Umut Meler’in ‘Olayları Emre Belözoğlu provoke etti’ açıklamasına yanıt veren genç çalıştırıcı, “Bana karşı o röportajı yapmasını sağlayan neydi? Onu sevmeyen insanlar toplansa kendisine ancak bu kadar zarar verirdi. Kendisini ele vermiş oldu. Benim ona ve diğer hakemlere karşı duygum aynı. Yıllar önce verdiğim röportaj maçın heyecanıyla olmuştu. Söylediklerinizin bazen esiri oluyorsunuz. Bu röportajı ona hangi kulüp başkanı yaptırdıysa ona gidip kendisini ne kadar zora soktuğunu iletebilir. Süreci çok kötü yönetti. Benim de bir ailem var. Gazetede baş sayfada beni hedef koydu” ifadelerini kullandı.

SEÇİL ERZAN’IN FONUYLA İLGİLİ KONUŞTU: BANKACILIK İŞLEMİ OLARAK DÜŞÜNDÜM

Emre Belözoğlu, mahkemeye intikal eden ‘Seçil Erzan’ süreci ile ilgili de ilk kez konuştu. Belözoğlu, “Bir bankacılık işlemi olduğunu ve yatırım yaptığımı düşündüm. Bunun dışında olduğunu anlayınca mahkemeye gittik. Elimize geçen kağıtların, dekontların karşılığının bankada olmadığını öğrendiğimiz anda şikayetimizi yaptık. Bize vaat edilen tarih gelmemişti bile… Banka müdürü ve yardımcısının imzalarının olduğu belgeler var. Hukuksal süreçler ilerliyor. Seçil Erzan’la bir kez yüz yüze görüştüm. Yatırım yapmadan tanımıyordum. Toplamda 1 aylık süreç var” dedi.

ÇOK BAŞKA İNSANLARIZ

Emre Belözoğlu, Erol Bulut’un ‘F.Bahçe’de istediğim transferler yapılmadı’ iddiasına “Transferler beraber yapılır. O açıklamalar kendisini bağlar. Onun hakkında asla menfi açıklamam olmaz. Çok başka insanlarız. Ben teknik direktör olarak istemediğim futbolcuyu içeriye sokmam” yanıtını verdi.

10 HAFTALIK HOCAYDIM

“F.Bahçe’de teknik direktörlük yaptığım dönemde bana haksızlık yapılmadı. Şampiyon olsaydım devam edebilirdim. Sivasspor’u yenseydik şampiyon da oluyorduk. Ama devam etmem de garip olabilirdi. Sonuçta 10 haftalık hocaydım. Ali Koç’la beraber karar verdik. Haksızlık olduğunu düşünmüyorum”

GEÇMİŞTE NE YAŞANMIŞTI?

Emre Belözoğlu geçmişte verdiği röportajda, “Hayatımda hiçbir hakemin, ben tekme yerken güldüğünü görmedim. Halil Umut Meler’i hayatım boyunca unutmayacağım. O da bunu iyi bilsin” demişti. Ankaragücü-Çaykur Rize maçındaki olayın ardından konuşan Meler ise, “2018 yılında benimle ilgili görüşü vardı. Bu şahsi görüşün devam ettiğini düşünüyorum” ifadeleriyle Belözoğlu’nu suçlamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir