Erzurum’da İmamoğlu’na yapılan taşlı saldırının duruşma tarihi belli oldu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 7 Mayıs’ta Erzurum mitinginde saldırıya uğramış, 28 kişiye “silahlı ve basit yaralamaya teşebbüsten” dava açılmıştı. Davanın ilk duruşması 13 Kasım’da görülecek.

Genel seçimler öncesinde Erzurum’da yaptığı mitingde taşlı saldırıya uğrayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, konuyla ilgili şikayetçi olmuş ve dava açılmıştı. 28 kişinin yargılanacağı davanın iddianamesinde, şüphelilerin aynı amaçta hareket ettikleri halde, hangi şüphelilerin amacı gerçekleştirdiğine bakılmaksızın, tüm faillerin sonuç suçtan sorumlu tutulacağı belirtilmişti. 

Dava kapsamında hazırlanan iddianamede 15 mağdur, 20 müşteki ve 28 şüpheli bulunuyor.

Davanın ilk duruşması 13 Kasım’da görülecek. 

Ne olmuştu?

İddianamede İmamoğlu’nu dinlemek için gelenlerin Havuzbaşı Kent Meydanı’nda buluştuğu kaydediliyor. Aynı anda “bariyerli alan dışında ellerinde parti bayrağı bulunmayan, kim oldukları ve ne amaçlı bulundukları belli olmayan bir grubun, bir anda slogan atmaya başladıkları” ileri sürülüyor.

Polisin “Dağılın” uyarısı yaptığı, “Grubun dağılmayarak, slogan atmaya devam ettiği” ifade ediliyor. Bu durum üzerine grubun uzaklaştırılmaya çalışıldığı kaydediliyor.

TIKLAYIN – İmamoğlu’na Erzurum’da yapılan taşlı saldırıyla ilgili dava açıldı

TIKLAYIN – Erzurum’da İmamoğlu’na yapılan taşlı saldırıda şüpheliler, “taş değil; çiçek attığını” iddia etti 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir