Gözaltına Alınan Banu Parlak Serbest Bırakıldı: “Yazıldığı Gibi Bir Şey Yok, Gözaltı Asla Yok” Dedi

Dilan Polat’la yaşadığı polemiklerle, geçtiğimiz saatlerde de yaptığı Dilan Polat taklidiyle gündeme gelen şarkıcı ve sosyal medya fenomeni Banu Parlak, gözaltına alınmıştı. Geçtiğimiz dakikalarda mahkemenin ardından serbest bırakılan Parlak, sosyal medya hesabından yeni açıklamalarda bulundu.

Dilan Polat’la polemiği hiç bitmeyen ve Polatların kara para aklama iddialarıyla ilk gündeme düştüğü zamanlarda iş yerine yapılan silahlı saldırıdan çifti sorumlu tutan Banu Parlak, son zamanlarda sık sık gündeme gelen isimlerden biri.

Kooperatif dolandırıcılığı ile ilgili yürütülen soruşturma nedeniyle hakkında yakalama kararı bulunan Banu Parlak’ın İstanbul’dan Trabzon’a gitmek üzere geldiği İstanbul Havalimanı girişindeki polis kontrol noktasında gözaltına alındığı öğrenildi.

Bugün, Dilan ve Engin Polat’ın gözaltına alındığı anları taklit ederek ti’ye aldığı bir video paylaşan Banu Parlak ?

Geçtiğimiz saatlerde, İstanbul’dan Trabzon’a gitmek üzere geldiği İstanbul Havalimanı girişindeki polis kontrol noktasında gözaltına alınmıştı.

Kooperatif dolandırıcılığı ile ilgili yürütülen soruşturma sebebiyle hakkında yakalama kararı bulunan Banu Parlak’ın Gaziosmanpaşa Adliyesi’ndeki savcıya ifade vermesi bekleniyordu.

Önce Banu Parlak’ın gözaltına alınmadan önce paylaştığı hikayeler dikkat çekti.

Dilan Polat’ın taklit ettiği videonun tepki çektiğini fark eden Banu Parlak, “Ben onların yaptığı şeyleri yapmazsam suçlandıkları yapmazsam eğer ben nasıl o duruma düşeceğim ki?” dedi.

Dilan Polat’ı kastederek, “5 yaşındaki çocuğuma yalancı derken, beni taklit ederken neredeydiniz?” dedi ve “Bana yakışır mı yakışmaz mı tartışılır, belki de yapmamalıydım bilmiyorum” diye de ekledi.

Havalimanına giderken, gelen tepkilere cevaben çektiği bu videoların ardından gözaltına alınmıştı.

Banu Parlak, geçtiğimiz dakikalarda Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yoluyla hakim karşısına çıktı ve görülen mahkemenin ardından serbest kalarak havalimanından ayrıldı.

Havalimanından ayrılır ayrılmaz da hikaye paylaşmayı ihmal etmedi. “Haberleri hayretle izliyorum, öyle asla bir şey değil. Gözaltı ve tutuklama asla yok. Sadece bu yoğunluktan dolayı bir ifademiz vardı, vermeyi unutmuşuz. Vermeye gittik, verdik ve şu anda evime dönüyorum” dedi.

Son olarak, bugün verdiği ifadenin dalga geçtiği videoyla hiçbir alakası olmadığını belirten Banu Parlak, “Olayları başka yere çekmeyin, yemezler” açıklamasında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir