Honor’ın yakında çıkacak Porsche Design akıllı telefonu “RSR” olarak adlandırıldı

Honor, tasarım evi Porsche Design ile işbirliği içinde ürettiği ilk akıllı telefonunun adının RSR olacağını resmen duyurdu. Şirket, bu haberin yanı sıra telefonun adının hikayesini de içeren bir teaser yayınladı. RSR ismi, Almanca “RennSport Rennwagen” (yarış sporu yarış arabası) ifadesinden geliyor ve bu isim, ünlü Porsche 911 aracının sadece pist için tasarlanmış versiyonlarına ayrılıyor. RSR’nin tam adı ve tasarımı henüz açıklanmasa da, 11 Ocak’taki lansmanda Magic 6 ve Magic 6 Pro akıllı telefonlarla birlikte tanıtılması bekleniyor.

Bu arada, Honor Magic 6 ve Magic 6 Pro, Huawei Mall’da Çin’de listelendi ve akıllı telefonların tasarımı ile renk seçenekleri ortaya çıktı. Her iki telefon da siyah, beyaz, yeşil, mor ve camgöbeği renk seçenekleri ile geliyor ve arkada üçgen biçimde düzenlenmiş üç lensi barındıran yuvarlak bir arka kamera modülüne sahip. Görseller, Magic 6 Pro‘nun standart modelin 50x zoomuna kıyasla 100x zoom (muhtemelen 10x optik) özelliğine sahip olduğunu da doğruluyor. Ayrıca, Pro modeli çift selfie kamera kurulumuna sahipken, normal Magic 6 tek lens ile sınırlı kalıyor.

Honor’ın yakında çıkacak Porsche Design akıllı telefonu “RSR” olarak adlandırıldı

Temel donanım özelliklerine gelince, Magic 6 serisi Snapdragon 8 Gen 3 işlemciyle güçlendirilecek ve Magic OS 8.0 ile Android 14 tabanlı olacak. Depolama seçenekleri 256GB ve 512GB ile başlayacak, Pro modeli ise üst düzey 1TB seçeneğini sunacak. Pro modelinin ayrıca benzersiz bir uydu bağlantı özelliğine sahip olacağı söyleniyor.

Önceki raporlara göre, Magic 6 ve 6 Pro, 50 megapiksel OmniVision OV50H ana kamera ve 50 megapiksel OV50M ultra geniş açılı lens ile gelecek. Telefoto çekimler için Magic 6’nın 50 megapiksel OV50M kamera sensörüne sahip olacağı, Pro modelinin ise Samsung HP3 kamera sensörüne ev sahipliği yapması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir