Turhan Çömez’den CHP açıklaması: Evet deseydik topluma daha büyük travma yaşatacaktık

Genel seçimlerden hezimetle çıkan ve dağılan 6’lı masada bulunan partilerde, için ittifak arayışı sürüyor.

CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun değişimciler tarafından koltuktan indirilmesinin ardından Genel Başkan olan Özgür Özel, İyi Parti ile ittifaka “Meral Ablam” söylemiyle yeniden göz kırpmıştı.

İyi Parti CHP ile ittifaka ‘hayır’ dedi

CHP’nin HEDEP ile yerel seçim ittifakına yeşil ışık yakması ise İyi Parti’de huzursuzluk yarattı.

İyiİ Parti Genel İdare Kurulu’nun toplantısından, CHP’nin beklediği karar çıkmadı ve yerel seçimde ile ittifak yapılmamasına karar verildi.

Yaşanan bu gelişmelerin ardından Sözcü TV’ye katılarak süreci anlatan İyi Partili Turhan Çömez, CHP’ye neden hayır dediklerine değindi.

“GİK onay vermiş olsaydı, topluma daha büyük travmalar yaşatılacaktı”

Çömez açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Özgür Bey çok nazik bir ziyaret gerçekleştirdi. Böyle bir teklifte bulundu.

Türkiye’nin geçen dönemden çıkardığı bir ders var, yaşanmış bir travma var. Bu süreç eğer biraz daha diplomatik, biraz daha sağduyulu, biraz daha vizyoner, ve geçmiş dönemden çıkartılmış derslerle yürütülmüş olsaydı belki karar değişmeyecekti ama bizim GİK’te yaptığımız konuşmalar belki boyutunu değiştirebilecekti.

Altyapı iyi hazırlanmadığı için, çok somut bir beklenti veya öneriyle gelinmediği için, diplomasi süreci yaşatılmadığı için bunun ısrarla altını çiziyorum sonucun olumsuz olma ihtimali vardı.

Mesela neydi bu: GİK onay vermiş olsaydı, beklentiler karşılanmasaydı, bu sefer daha büyük bir travma yaşatılacaktı topluma. Bu nedenle alınan karar doğrudur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir